Podzimový děcko

24. září 2015 v 21:58 | Jeffy Black |  Ledové kralovství taje
V krbu plápolá oheň, ohřívající má chodidla. Ruce hřeje hrnek horké kávy, mimochodem jsem rozhodnutá provdat se za kávovar, zbytek těla pokrývá červená deka a to všechno doprovází To od pana Kinga. Nemám, co vytknout. Chybí snad jen obrovská hromada gumových medvídků, čokoládový cookies a o trochu lepší reproduktor notebooku.
S podzimem se vždycky všechno mění. Najednou mám tolik času na své aktivity. Knihovna na mě volá, abych do ní šáhla, krb prosí o rozdělání ohně, kávovar mě svádí a inspirace přichází sama bez proseb.
Hrozně jsem se na tyhle dny těšila. Všechno je pohodovější, nemusím odpoledne chodit mezi lidi, nemusím nic řešit, nemusím vnímat svět, protože můj vysněný svět se na pár měsíců stává skutečností.
Vždycky jsem si říkala, že určitým lidem třeba časem začnu chybět a ozvou se. Dnes už jsem to vzdala. Nemá cenu nad tím kolečkem sedět, trucovat a čekat. Znáte to, ne? Zkrátka nepotřebujeme lidi, kteří nepotřebují nás.
Káva v hrnku pomalu mizí, kapitoly získávají stále vyšší a vyšší čísla, oheň pohasíná a mé víčka nezvykle brzo padají. Další víkend po jeho boku přichází a já nebudu lhát, strašně se těším.
Podzime můj milý, vyslyš přání jedné z dcer a neukončuj její štěstí tím, že necháš jiskru ve tvých očích vyhasnout.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arielle Arielle | E-mail | Web | 27. září 2015 v 15:18 | Reagovat

Tak si říkám, proč jsem přestala číst články na tvým blogu, když se v nich vždycky tak vidím :) Díky za komentář u mě na blogu.
Mimochodem, podzim je pro mě to nejlepší období - nemám ráda to hrozný vedro v létě a zima mi po nějaký době taky začne lízt na nervy. Takže úplně souhlasím, všechno se zdá takový mnohem víc pohodový (i přesto, že začíná škola). Na procházky se nemusíš nějak moc navlíkat, ani svlíkat a není nic lepšího než se v teplým svetru zavrtat do postele a číst si :) plus samozřejmě to úžasný slunce, který příjemně hřeje, listí všude okolo... podzim vede (y)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama